Inne

Czy zbieranie złomu jest popularne i opłacalne?

Skup złomu cieszy się od dawna bardzo dużym zainteresowaniem. Warto też dodać, że ostatnio bardzo wzrosła cena złomu, dlatego też dobrze jest wiedzieć, od czego zależy taki wzrost.

Od czego zależy cena za złom?

Cena złomu zależy przede wszystkim od tego, jaki rodzaj przywieziemy na złomowisko. Dlatego też wyróżnia się między innymi takie złomy jak:

– cyna,
-mosiądz,
-aluminium.

Warto dodać, że najbardziej opłacalna jest miedź, gdyż z tego rodzaju złomu można uzyskać najlepszą wypłatę. Dlatego też, jeśli zbiera się złom, to należy pamiętać o tym, by go segregować, dzięki czemu na złomowisku można w szybki sposób wycenić dany złom. Cena zależy również od ilości złomu, którą się przywiezie, im więcej złomu, tym więcej można zarobić.

W jakie dni są otwarte złomowiska?

Przeważnie złomowiska otwarte są w dni powszednie oraz w soboty. Należy jednak pamiętać, że w soboty takie złomowisko może być nieco krócej otwarte. Warto też dodać, że w różnego rodzaju święta złomowisko może być zamknięte lub mogą być zmienione godziny pracy. Najczęściej przed wjazdem na dane złomowisko jest karteczka z wyznaczonymi godzinami otwarcia skupu wraz z uwzględnieniem świąt.

Czy każdy może skorzystać ze złomowiska?

Praktycznie każdy może zbierać złom, jednak gdy przyjeżdża się do skupu złomu, to trzeba być pełnoletnim i okazać dowód przy kasie. Dzięki temu można odebrać wypłatę za uzbierany złom. Wówczas dostaje się również rachunek, na którym jest zaznaczona cena złomu i wszystkie poszczególne rodzaje złomu są określone. W ten sposób można z łatwością obliczyć, ile się zarobi kolejnym razem za dany złom. Osoby niepełnoletnie, które zbierają złom, powinny na złomowisko przychodzić z rodzicem lub opiekunem, który może poświadczyć swoją pełnoletność. Warto też dodać, że takie zbieranie złomu, to bardzo praktyczne i opłacalne zajęcie na wakacje.

Dzięki temu, że cena złomu wzrosła, to zbieranie różnych puszek po napojach czy miedzi znów wzrosło i dodatkowo w ten sposób można również zadbać o ekologię, gdyż oczyszcza się środowisko ze zbędnych śmieci.