Inne

Który dolegliwości mogą doprowadzić do chorób?

Są takie dolegliwości występujące u mężczyzn, które jeżeli się nimi nie zajmujemy, mogą doprowadzić do bardzo poważnych problemów zdrowotnych. Przykładem jest, chociażby stulejka. Może ona występować w bardzo różnych sytuacjach. Może przecież chodzić o pełne zwężenie napletka, co czasami występuje u chłopców i wówczas przeprowadza się zabieg chirurgiczny. Może jednak także wystąpić u mężczyzn dorosłych lub nawet emerytów. Najważniejsze jest to, aby nie zostawiać takich problemów samym sobie. Niestety wielu mężczyzn postępuje nierozsądnie i wychodzi z założenia, że „to samo się zagoi”. Nic bardziej mylnego. Proces chorobowy może tu postępować i w efekcie zaczną się w intymnych miejscach namnażać bakterie i wirusy. Może to doprowadzić do niezwykle poważnego stanu zapalnego.

Czy operacja stulejki jest bezpieczna?

Warto tu zauważyć, że tego rodzaju zabiegi są wykonywane regularnie we wszystkich szpitalach na całym świecie i nie jest to dla chirurga żadna skomplikowana procedura. Oczywiście, aby zabieg przebiegał całkowicie bezpiecznie, pacjent musi się do niego odpowiednio przygotować. Mężczyzna musi więc słuchać wszystkich najważniejszych zaleceń lekarza. To samo dotyczy chłopców i małych dzieci, a więc z rodzicami musi być przeprowadzony bardzo szczegółowy Wywiad. Przede wszystkim lekarz musi być poinformowany o wszystkich zażywanych preparatach, a także lekarstwach. Poza tym okolica, która będzie operowana, musi być wydepilowana. Dodatkowo na 2 tygodnie przed zabiegiem pacjent musi być w pełni zdrowy. Muszą być także oczywiście wyleczone wszystkie stany zapalne.

Jak w praktyce przebiega zabieg?

Wielu pacjentów najbardziej interesuje to, jak w praktyce będzie wyglądać taka operacja. Nie jest to jakiś zabieg bardzo poważny. Otóż procedura będzie trwać około godziny i nie jest tu potrzebne znieczulenie ogólne. Wykonuje się tylko miejscowe, a pacjent leży na plecach. W efekcie więc operacja stulejki zwana także plastyką stulejki lub wówczas, gdy wykonuje się obrzezanie, jest zabiegiem polegającym na poszerzeniu ujścia otworu napletka.