Inne

Co zrobić, żeby zasnąć w nocy?

Kłopoty ze skutecznym zaśnięciem to podstawowa forma zaburzeń snu. Występować może przejściowo, jak i też może być długotrwałym problemem. Na różnych etapach życia dotyka nawet jednej trzeciej społeczeństwa. Trudności z zasypianiem mogą negatywnie przekładać się na wypoczynek, czyli codzienne funkcjonowanie. Krótki sen może prowadzić do odczuwania nadmiernego zmęczenia. Bywa to problemem dla aktywnych osób, które intensywnie pracują. Z tego powodu po zauważeniu problemów z zasypianiem warto poznać sposoby radzenia sobie z nimi. Wiedząc, co zrobić na sen, można następnie wybrać odpowiednią, skuteczną metodę, która sprawdzi się w konkretnym przypadku.

Jakie skuteczne praktyki na sen można zastosować?

Dla poprawienia jakości snu niezbędne jest zadbanie o odpowiednie warunki w sypialni. Pozwala to należycie się odprężyć. W ten sposób może łatwiej dochodzić do produkowania hormonu zwanego melaniną, który odpowiada za odpowiedni przebieg fazy zasypiania. Właściwie przygotowana sypialnia to element prawidłowej higieny snu. W poradnikach dotyczących tego, co zrobić na sen, można dowiedzieć się, że przed zaśnięciem warto unikać światła laptopa, czy telefonu. Urządzenia, które mogą rozpraszać, warto wyłączyć. Sypialnię dobrze przewietrzyć. Nie powinno się spożywać dużych posiłków na dwie, trzy godziny przed snem. Jeśli zamierza się coś zjeść, trzeba postawić na lekkostrawne jedzenie.

Skuteczne zioła, czyli co zrobić na sen?

Nie zawsze proste metody radzenia sobie z zasypianiem mogą okazać się skuteczne. Wówczas niezbędne może być sięgnięcie po preparaty mające na celu ułatwić wejście w fazę snu. Na początku można zdecydować się na naturalne produkty. Do takich można zaliczyć zioła. Do preparatów ziołowych, które są uznawane za skuteczne, zaliczają się między innymi wyciągi z korzenia kozłka lekarskiego, szyszki chmielu, ziela dziurawca, melisy, mięty, owoców głogu czy lawendy. Zastosować można także aromaterapię, wykorzystując między innymi olejki lawendowe, tymiankowe, czy jałowcowe.