Inne

Dyskretne kamery imitujące codzienne przedmioty

Dyskretne nagrywanie obrazu, tak by osoby znajdują się w otoczeniu, nie mogły się zorientować wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń, takich jak kamery szpiegowskie. Mogą to być zwykłe kamery, które różnią się od innych tym, że zostały zaprojektowane w taki sposób, by można je było dyskretnie ulokować w dowolnym miejscu. Nie zawsze jednak da się to zrobić nawet z najmniejszą kamerą, więc trzeba zastosować nieco bardziej zaawansowane rozwiązania. Z pomocą przychodzą kamery ukryte w przedmiotach codziennego użytku. Można je wykorzystać na bardzo wiele sposobów i właśnie ta wszechstronność jest ich największą zaletą.

W jakich przedmiotach można ukryć kamerę?

Profesjonalną kamerę szpiegowską można ukryć w dowolnym przedmiocie. Są one tak małe, że wystarczy odrobina przestrzeni, by zlokalizować w niej obiektyw kamery. Najpopularniejsze są kamery schowane w długopisach. Są bardzo praktyczne, gdyż można je mieć ze sobą właściwie wszędzie. Wadą jest jednak to, że długopis trzeba wyjąć i umiejscowić tak, by wszystko było dobrze widoczne i znajdowało się w zasięgu obiektywu. W sytuacjach, gdy trzeba coś nagrać w pomieszczeniu, będąc w nim gościem jest to jednak optymalne rozwiązanie.

Kamery szpiegowskie – jak nagrywać to, co się dzieje w biurze?

Chcąc dyskretnie nagrać to, co dzieje się na przykład w gabinecie, można wykorzystać kamerę schowaną w zegarku. Takie urządzenia do złudzenia przypominają zwykłe zegarki biurkowe, które mają dyskretnie umiejscowioną kamerę, której obiektyw jest całkowicie niewidoczny. Dodatkowo podobne urządzenia dają też możliwość zamontowania dyktafonu pozwalającego na nagrywanie obrazu i dźwięku jednocześnie. Podobne kamery nagrywają dźwięk i obraz w bardzo wysokiej jakości i często jest to nawet jakość Full HD. Urządzenia szpiegowskie są tak projektowane, by można było za ich pomocą nagrywać jak najwięcej materiału i często mają dodatkowe miejsce na karty pamięci.