Inne

Jak zadbać o jędrność skóry podczas odchudzania?

Starając się zrzucić zbędne kilogramy, nie można zapominać o kondycji skóry, która musi dostosować się do nowych rozmiarów ciała. Warto stosować podstawowe zabiegi pielęgnacyjne i intensywnie nawilżać skórę każdego dnia. Wówczas można liczyć na naprawdę spektakularne efekty.

Jakie zabiegi na skórę należy stosować podczas zrzucania zbędnych kilogramów?

Z wiekiem skóra traci swoją jędrność i zaczyna obwisać. Podobnie dzieje się, kiedy rozciągnięta wcześniej skóra, musi z czasem wrócić do pierwotnego poziomu. Bardzo dobrze wspierają ją przy tym podstawowe zabiegi, które można wykonać samodzielnie w domu. Zaleca się na przykład peeling, który pozwala pozbyć się martwego naskórka i lepiej wnikać składnikom odżywczym balsamów. Peeling poprawia też ukrwienie skóry. Można zdecydować się na kosmetyki organiczne lub samodzielnie wykonać peeling z cukru, soli lub fusów od kawy. Podobne działanie ma także szczotkowanie ciała przy pomocy specjalnej, suchej szczotki lub stosowanie rękawicy do masażu. Najlepiej wykonywać takie zabiegi przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Dobrze zrobi również skórze stosowanie naprzemiennego prysznica – z ciepłej i zimnej wody. Choć nie jest to zbyt przyjemne, poprawia się bardzo ukrwienie skóry, co sprzyja lepszej kondycji skóry, która staje się znacznie bardziej jędrna.

Kosmetyki organiczne wspierające skórę

Do pielęgnacji skóry podczas odchudzania warto stosować najlepsze kosmetyki. Potrzebuje ona intensywnego nawilżania, aby nie straciła jędrności i nie stała się wiotka oraz obwisła. Kosmetyki organiczne wysokiej jakości są również w stanie zapobiec powstawaniu rozstępów oraz cellulitu, które często towarzyszą osobom zrzucającym zbędne kilogramy. Najlepiej wybierać te, które zawierają oleje roślinne, na przykład z orzechów, czy kakaowca. Takie oleje działają jak ochrona na skórę, zapobiegają jej uszkadzaniu się i starzeniu, więc również obwisaniu. Badania wskazują, że osoby odchudzające się, które stosowały codziennie balsam nawilżający, znacznie rzadziej uskarżały się na przykre te objawy.